Pamětihodnosti:
V Broumech můžeme navštívit místo bývalé broumské sklárny a bývalého poplužního dvora v dnešní lokalitě U DVORA - obydlí broumského "glosmistra" - základy budovy pochází z přelomu 16. a 17.stol.
V budově staré školy (postavené v r.1848) je umístěna PAMĚTNÍ SÍŇ - fotografie, dokumenty i různé předměty charakterizující život minulých generací v Broumech. Zpřístupněna je po dohodě na obecním úřadě (tel. 311 585111).
V parku u budovy staré školy byl odhalen v červenci 1931 pomník padlým s bustou T.G.Masaryka. Na pomníku bylo doplněno jméno občana, který zahynul v době 2.světové války. Busta musela být 3x odstraněna (1939, v padesátých a osmdesátých letech) a 3x znovu instalována (1946, 1968, 1990). V roce 640. výročí obce v roce 1998 byla na pomník připevněna deska se jmény broumských legionářů (při příležitosti 80.výročí ČSR).
Školní areál byl doplněný v r. 2000 o moderní venkovní hřiště a od roku 2010 jsou instalovány nové prvky na dětském hřišti.
Celý katastr obce je součástí Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Z části na území naší obce se nachází národní přírodní rezervace Týřov (nepřístupná) a na území obce se dále nachází přírodní rezervace Joglovka (nepřístupná).
Znak a prapor obce:
Symbolizují zdejší kraj se smíšenými lesy a bývalou sklárnu z doby císaře Rudolfa II.
Možnost občerstvení:
Turistické cíle v nejbližším okolí:
Broumy jsou ideálním východiskem pro pěší, cyklistické turistické výlety. V obci můžete si zakoupit (na obecním úřadě nebo v Pamětní síni) turistickou mapu s vyznačenými turistickými cestami ZÁPADNÍ BEROUNSKO. Východisko turisticky značených cest ve středu obce.
Králův dub - 3 km po žluté turistické značce směr hájovna Lukárna, rozcestí Králův dub.
Památný a pověstmi opředený králův dub, nazvaný tak po králi václavu iv. (1361-1419), který pod ním při lovu rád odpočíval. Ve 20. Stol. Dub chřadl a v noci z 28. Na 29. Května 1942 se kmen zřítil k zemi a byl odvezen na hrad točník. Naplnila se tak jedna z pověstí - až králův dub padne, bude české zemi nejhůře - nastalo období heydriachády. Do dnešní doby se zachovaly kořeny a zbytky větví.
Na památku byl v listopadu 2001 zasazen nový králův dub. Chovejte se k němu šetrně.
Kublov - 2 km, po silnici nebo po zelené turistické značce - rodný dům hudebního skladatele a národního buditele J.L.Zvonaře, mimo jiné autora písně "Čechy krásné, Čechy mé", v budově bývalé školy Pamětní síň J.L.Zvonaře, Nad Kublovem památný, pověstmi opředený vrch Velíz - kostel asi z poloviny 13.stol., barokně upravený v 18.stol. a po archeologickém výzkumu zbytky benediktinského opatství.
Po silnicích i turisticky značených cestách lze dosáhnout i dalších míst:
Broumský špacír:
Obec pořádá každoročně vždy druhou říjnovou sobotu turistický pochod pod názvem "Broumský špacír". Trasy pochodu se obměňují a lze si vybrat délku pochodu 10, 15 a 20km. Odměnou je procházka krásnou podzimní přírodou, účastnický diplom a malé občerstvení.
Podzim na strakaté kobyle jezdí.
Čeho červenec a srpen nedovaří, toho září nedosmaží.